tr

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Neden Kenetli Çatı ?

Kenet Metal veya Metal Kenet olarak da bilinen çatı kaplama sistemi, klasik çatı kaplama sistemleri olan kurşun, bakır, alüminyum gibi çatı kaplama malzemelerinin, teknolojik üretimlerle çatılarda ve cephelerde uygulanmasıdır. Kenet sistemi konstrüksiyonu montaj biçimi, bu platforma adını veren, estetik, dayanıklı ve uzun ömür garantili kaplama sunan unsurdur. Yüzeyi delinmeden monte edilen trapezler, montajın hemen ardından elektrikli bir robot yardımı ile birbirlerine kenetlenirler. Bu işlem kaplamanın geçirimsizliğini sağlamaktadır.
En uygun çatı örtüsünü seçmek için maliyet, kalite, kullanılabilirlik, uygulama süresi, yağışlı ve soğuk hava şartlarına dayanıklılık, estetik gibi bir çok etken dikkate alınır. Bütün bu etkenler göz önüne alındığında kenetli çatı sistemi açık ara öne çıkıyor.
1 ) Bu sistem ile uygulamada malzeme delinmeden , vidalar kullanılmadan ve vidalar için gerekli ara z profilleri kaynatılmadan bir çatı sistemi montajı yapılır. Böylece bağlantı elemanları ve silikon gibi malzeme maliyetlerinden kurtarırken işçilik süresi de azalmaktadır.
2 ) Maksimum sızdırmazlık sağlar. Yağışlı günlerde akma, damlama, ve iç mekandaki malzemelere zarar gelmesi gibi olumsuz durumlar yaşamazsınız.
3 ) İstenilen ölçüdeki aralıklarda ve genişliklerde kenetli çatı sistemi uygulanabilir. Böylece mekan içinde çatı için arada taşıyıcı kolona gerek kalmaz. Ayrıca ağırlıkları bakımından diğer çatı sistemlerinden çok hafif olan bu sistem herhangi bir olumsuzluk durumunda çökmeye sebebiyet vermez.
4) Kenet Çatı Sistemini oluşturan paneller yeni yapıların çatılarında kullanıldığı gibi, mevcut çatıların üzerinde de çatı sökülmeden uygulanabiliyor.
5 ) Uygulama maliyeti diğer çatı sistemlerine göre oldukça düşüktür. Sağlıklı ve uzun ömürlü kullanabileceğiniz bir çatı sistemidir.

Kenet Çatı Özellikleri ve Performansları

Yüzeyinde vida deliği olmadığından sızıntı riski kenet çatılarda yoktur. Kenet alanının tümüyle kenetlenerek sıkıştırılması bu yüzeylerin bütününün kar altında kalması halinde dahi geçirimsiz olmasını sağlar. Çatı ve cephelerde ışıklık, pencere gibi detaylarda oluşabilecek sızıntılara karşı tam koruma sunar. Klips-kenet bağlantı detayı; yüksek rüzgar kuvvetlerindeki emme kuvvetine karşı tam direnç sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Verimlilik Dayanıklı ve her çeşit kaplama sistemine uygundur. Bakım gerektirmez. Geri dönüşüm kullanımı mümkündür. Uzun ömürlülük Boyalı sac, paslanmazlık garantisi sunar. Bina ömrü ile doğru orantılı kullanım ömrü ve her türlü ortam şartlarına uygun boya tipi tercihi, uzun ömürlülük.Maliyet Yatırım maaliyeti – kullanım ömrü oranı düşüktür. Hafif ama sağlamdır, dolayısı ile konstrüksiyon yükleri düşer. Bu durum yapı maliyetini azaltır.

Whatsapp
Kenet Çatı
Kenet Çatı
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?