tr

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Kenet Çatı

Sektördeki öncülüğü, ilkleri, birikim ve yılların tecrübesiyle Dünya lideri iş ortakları ile birlikte yoluna devam eden Ankara Kenet Çatı, daima müşterilerinin çözüm ortağı olarak yanında yer alır.

Ankara Kenet Çatı müşteri odaklı yaklaşımı ile sektörün ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan firmayiz.

Ankara Kenet Çatı, çözüm üreten, hızlı ve yaratıcı vizyonu ile yeni eğilim ve trendleri takip ederek, katılma değer yaratacak nitelikli ürünleri kullanıcılarıyla buluşmaya ve yeni açılımlar yaratmaya devam etmektedir.

Firmamız müşterilerine kalite, mimari kaplama malzemeleri için bünyesindeki proje çözüm merkezi ve metal işleme makineleri için de uzman teknik kadrosu ile %100 müşteri memnuniyetini garanti eder.

Kenet Çatı Nasıl Yapılır?

Kenet Çatı Sistemlerinde, kaplamalar, yapılara kenetlenerek ve sacın yüzeyi delinmeden monte edilir. Montajdan hemen sonra saclar, robotlu kenet ya da kenet pensesi adı verilen aletlerle birbirlerine kenetlenirler. İşte bu işlem sayesinde kaplamada sızıntı riski olmaz. Sacların birleşimi dâhilinde kalan kenet klipsleri ise söz konusu yapıya sabitlenir ve çatıyı sabitler.

Kenet Çatı Sistemlerinin yapımında, hem boyalı hem de boyasız alüminyum, yine boyalı ve boyasız galvanizli sac, bakır, çinko ve titanyum malzemeler kullanılır. Düşük eğimli çatılara rahatlıkla uygulanan kenet çatı, hemen hemen her boyda bir saçaktan diğer bir saçağa uygulanabilme özelliği ile de büyük kolaylık sağlar. Kenet çatı, eğimin çok düşük olduğu çatılarda dahi, su izolasyonu yönünden  harika sonuçlar veren ve dünyada en yaygın olarak kullanılmakta olan çatı kaplama sistemidir.

Kenet Çatı Sistemleri, dayanıklılık yanında, estetik görünüm de arayan binalar için sıkça tercih edilen çatı kaplama çeşididir. Her çatı modeline uygulandığı için de giderek yaygınlaşmaktadır.Geniş alana sahip çatılarda işlevsel uygulama olanağı tanıyan kenet çatı, düz kenet ve trapez kenet olarak iki farklı çeşitte üretilmektedir.

Trapez kenetler, diğer kenetli çatı çeşidi olan düz kenetlere kıyasla daha fazla yük taşırlar. Aşık (Çelik çatılarda; taşıyıcı makas ve kirişlerin üst kısmında saçağa paralel olarak yerleştirilen çelik ve saç elemanları) aralarında kolaylıkla uygulandığı için Z profil sistemlerinde rahatlıkla kullanılır. Düz kenet sistemler de, trapez kenetler gibi, yapının korunması ve sızıntı konularında güzel neticeler vermektedir.

Whatsapp
Kenet Çatı
Kenet Çatı
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?