Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Kenet Çatı

Uzun yıllardan beri Ankara’da faaliyet gösteren firmamızın uzmanlık alanı çatıdır. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren diğer firmaların aksine biz sadece çatı alanında uzmanlaşmayı ve faaliyetlerimizi bununla sınırlandırmayı tercih ettik. İnşaat tanımı geniş bir yelpaze olmakla birlikte, tek bir konuda ihtisas sahibi olmanın yapılan işin hakkını vermeyi sağladığının bilincindeyiz. Bu yüzden faaliyet alanımızı çatı ve yardımcı yapı elemanları olarak belirleyerek bu konuda uzmanlaşmaya karar verdik.

Kenet çatı veya çıtalı kenet olarak da bilinen çatı kaplama sistemi,strandart çatı kaplama malzemeleri olan boyalı-galvaniz sac,alüminyum,alüzing,bakır ve titanyum çinko gibi metal kaplama malzemelerinin kenet makinesi veya bükme makinesinde üretilerek çatı ve cephelerde uygulanmasıdır.
Kenet çatılarda kullanılan metal malzemelerin kalınlığı 0,50 ila 0,70 mm arasında değişkenlik gösterir. Metal bazlı olması sebebiyle %100 su sızdırmazlığı sağlar. Eğimi az olan çatılarda rahatlıkla uygulanabilen kenet çatı, istenilen her boyda bir saçaktan diğer saçağa uygulanabilme özelliği ile de kolaylık sağlar.

İnşaat sektöründeki gelişmeleri ve yeni ürünleri yakından takip ederek her zaman çağı yakaladık. Sürekli yenilediğimiz ekipmanımız ve farklı zevklere ve isteklere göre geliştirdiğimiz çalışma şeklimiz ile bizim için yapılamayacak çatı, çalışılamayacak malzeme kalmadı. Tüm ustalarımızı sektörün en iyileri arasından seçmeye özen gösterdik. İş güvenliği konusunda hassasiyet göstererek, can güvenliğini her şeyin önüne koyduk. Para kazanmayı tali amaç olarak görmemiz bize müşteri memnuniyeti ve saygın bir isim kazandırdı.

Nasıl Çalışıyoruz
 • Binanın çatısına çıkıp sorun tespit edilir.
 • Gerekli malzeme ekipman bilgisi verilir.
 • Onarım gereken yerler onarılır ve değişmesi gereken yerler değişir.
 • Çatı tamamen yeniden elden geçirilir.
 • Kenet çatı ile çatınız akmayacak şekilde değişerek teslim edilir.
Konutlarda Kenet Çatı Kaplama Ne Gibi Avantajlar Sunar?
 • Şık görünüm. Göze çarpıcı ve akılda kalıcılık. 
 • Günümüzün konut tasarım trendlerine uygun geniş renk yelpazesi.
 • Yağmur, güneş ve rüzgar gibi dış etkenlere karşı binayı en iyi şekilde koruyan çatı kaplama sistemi.
 • Delme işlemi olmadan, kenet yapılması sayesinde kesinlikle su geçirmez ve çok uzun ömürlüdür.
 • Yapıyı yazın serin, kışın sıcak tutarak enerji verimliliği sağlar.
 • Diğer çatılar yaşlanıp hızla değerini kaybederken, kenetli metal çatılar kanıtlanmış performansıyla daima kalıcı olur. 
 • Çatıda gereksiz ağırlık olmaz. Kenet Çatı, yapısal bütünlüğü ve hayatı korumak için oldukça hafiftir
Kenetli Sistem Çatı Kaplaması Nasıl Yapılır?

Mevcut çelik konstrüksiyon üzerine RAL 9002 boyalı 27/200 TRAPEZ 0,50-0,60-0,70 mm kalınlıkta boyalı galvanizden mamul trapez sac monte edilir. Daha sonra nem bariyeri(reklefte örtü) serilir. 61cm ara ile 5-6-8-10 cm yuksekliğinde,1.50mm kalınlığında galvanizden Z profiller monte edilir. Daha sonra aralarına 5-6-8-10 cm yüksekliğinde ortalama 80 kg/m3 yoğunlukta taşyünü levhalar serilir.11- 15 veya 18mm kalınlığında OSB2 veya 3 yonga levha monte edilir. Üzerine buhar dengeleyici örtü serilir. Son olarak da Boyalı RAL, boyalı galvanizden 0,60-0,70 mm  kalınlıkta 500 mm genişlikte kenet tavaları gizli klipslerle monte edilir ve el aleti yardımı ile birbirine kenetlenerek çatı montajı sonlandırılır.
Mahyadan saçağa veya dereden dereye tek parça halinde monte edilen kenet tavaları %100 su yalıtımı sağlamaktadır.

Whatsapp
Battal Özdağ
Battal Özdağ
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?